top of page

Muzikál Romeo a Julie:

Shakespearův příběh lásky příslušníků znepřátelených rodů Monteků a Capuletů. Zdeněk Barták ho původně napsal pro Státní operu v jihokorejském Soulu. Muzikál měl v roce 2002 velmi úspěšnou premiéru a přinesl cenu nejlepšího muzikálu asijského kontinentu. Byl úspěšně čtyři roky uváděn na letní scéně zámku Hluboká. Nyní se tedy můžeme těšit na jeho uvedení v divadle Hybernia.

Adéla v roli: Pěvecká company

 

Autoři: Zdeněk Barták

Režie: Roman Štolpa

 

Divadlo Hybernia

Třináctiletá holčička Lili hledá své místo ve světě. S rodiči se neustále dohaduje o tom, co by měla a neměla dělat, rodiče sami se spolu často hádají a vytvářejí tak kolem sebe nepříjemnou atmosféru. Dosud bylo pro Lili velkou radostí vyrábět s babičkou Knihu elfů, malovat do ní obrázky, vymýšlet příběhy. Kamarádi se jí ale vysmívají, že už je na podobné fantazírování velká. Když se tedy Lili na začátku našeho příběhu znovu ocitá u babičky, nechce už její vyprávění o Elfí říši poslouchat. Jakmile Lili usne, začnou se ovšem dít podivné věci… Z Elfí říše přilétá Aloë, elf světluška, a hledá svoji ztracenou sestřičku Amyru. Ukazuje se, že král elfů Oberon má velké starosti, neboť dosud mírumilovný trollí národ se pod vedením urputného Fůriuse snaží elfy vystrnadit z jejich území. Elfové přicházejí o svou magickou sílu, která dokáže svět harmonizovat, neboť lidé na ně přestávají věřit. Lili se tedy s babičkou vydává na cestu, na které je čeká dobrodružný pokus o záchranu Elfí říše. Během ní potkávají trolla Nemotoruse, který touží být elfem, do cesty se jim postaví i popletený Fůriusův špion Netopýrus. Začne díky Lili v Elfí říši znovu padat kouzelný prach? Podaří se Oberonovi a jeho ženě Titanii znovu nastolit klid mezi elfy a trolly? Jak je to vlastně s babiččinou minulostí? A stalo se to všechno doopravdy, nebo to byl jen sen?

Lili - Let snů:

Adéla v roli: Mladá Amyra / víla

 

Autoři: Martin Lingnau / Jurrian van Dongen Koen van Dijk

Režie: Petr Gazdík

 

Městské divadlo Brno

Tajemství staré bambitky:

Pohádka pro děti od dětí.
Kdo zachrání království, kterému spíše nežli panovník vládnou královští rádcové Ferenc a Lorenc? Co nevyřeší král, hravě zvládne ostřílený loupežník Karaba. A nebo jeho dcera Anička, která po tatínkovi zdědila odvahu bojovat proti nespravedlnosti. Rodinná pohádka pro děti o odpovědnosti, lásce a chamtivosti, u které se díky spoustě odkazů na nešvary dnešní doby nebudou nudit ani dospělí. Živit se poctivě hold vyžaduje velkou dávku odvahy.

Adéle v roli: Libuše

 

Autor: Evžen Gogela

Režie: Anna Jiřina Daňhelová

 

Divadlo Perštýn, Praha

Pískání po větru / Whistle down the wind:

Představovat muzikálového krále Andrew Lloyd Webbera již není nutné ani našim divákům. Vždyť značnou řádku jeho světových hitů jsme již měli možnost uvést i v našem divadle. Za všechny připomeňme alespoň Jesus Christ Superstar, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Evita či Kočky. Od nové sezóny bude náš repertoár tedy zdobit další titul z dílny tohoto mága hudebního divadla. Whistle Down the Wind je muzikál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1961, který se stal především v anglosaském světě velmi oblíbeným. Filmový scénář vznikl podle novely Mary Hayley Bellové a byl nominován na pět britských filmových cen. Vypráví příběh tří farmářských dětí z Louisiany, které ve stodole náhodou narazí na záhadného muže, a ovlivněny příběhy, které poslouchají v nedělní škole, ho začnou považovat za Ježíše Krista. Ve skutečnosti ovšem muže hledá policie, ale děti se všemožně snaží mu pomoci a dále ho ukrývají.  Děj je splétán nevinným světem dětí s cynickým světem dospělých a je emotivním příběhem, v němž se představivost střetává s realitou. Touto inscenací navazujeme i na naši dlouholetou systematickou práci s dětskými interprety.  

Adéla v roli: Děti - company

Autor: Andrew Lloid Webber 

Režie: Petr Gazdík

 

Městské divadlo Brno

Subscribe pro více info

Congrats! You’re subscribed

bottom of page